Februárban extra időpontokkal várja a nézőket a Móricz Zsigmond Színház Idétlen időkig című előadás
Februárban extra időpontokkal várja a nézőket a Móricz Zsigmond Színház Idétlen időkig című előadás

Különösen aktuális ezen a héten a Móricz Zsigmond Színház Idétlen időkig című előadása, mely a február 2-ai Mormota-naphoz kapcsolódik.

Február 2-a Magyarországon a Medvenap, az USA-ban, egészen pontosan a pennsylvaniai Punxsutawneyban a Groundhog Day, vagyis a Mormotanap. Ilyenkor az amerikai időjósok színe-java a kisvárosba utazik és a híres mormota, Punxsutawney Phil elé járul, aki eldönti, hogy meddig tart még a tél. Ha barlangjából kibújva meglátja árnyékát és visszabújik, akkor még legalább 6 hétig marad a tél, ellenkező esetben viszont már korán beköszönt a tavasz. Ha pedig mormota nap, akkor sokaknak eszébe juthat az azonos című filmvígjáték, mely magyar fordításban az Idétlen időkig címet kapta. Februárban a Móricz Zsigmond Színházban több alkalommal várják a nézőket a minden idők egyik legjobb vígjátékának választott Idétlen időkig színpadi változatával. Az előadásról bővebben Gulácsi Tamással és Tar Dániellel beszélgettünk a Nyíregyházi Televízió Szieszta Plusz című műsorában.