Sok helyzet és két gól - nyert a Szpari

Folyamatosan esett vasárnap az eső, így mély talaj fogadta a csapatok az őszi utolsó fordulóban. (Két mérkőzést áthoztak tavaszról őszre, így 2017-ben még két bajnoki vár a csapatokra.)

Nyíregyháza Spartacus - Szolnoki MÁV FC 2-0 (1-0)

Jv: Lovas László (Bornemissza, Márkus)

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Fodor, Kelemen, Farkas M. - Kártik, Csilus(Holdampf 13.) - Sinanovic(Bajzát 87.), Kesztyűs, Pekár - Gajdos (Dragóner 70.)
vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Szolnok: Hrabina - Molnár, Balogh(Katona 88.), Horgosi, Kenderes, Tóth, Farkas,A., Nyerges (Jasarevic a szünetben), Pantovic (Angyal 77.), Papp, Lakatos
vezetőedző: Balogh Pál

Gyásszünettel kezdődött a találkozó a napokban elhunyt Kárpátfalvi László tiszteletére. A Spartacus korábbi ügyvezetője 82 éves volt. A kezdőrúgást unokája, Donát végezte el, aki a Szpari U12-es csapatának tagja.

1. perc A Szolnok kezdte a mérkőzést.
3. perc GÓÓL! Csilus Tamás indította fantasztikusan Pekár Lászlót, akinek belőtt labdájába Horgosi ért bele, róla pattant a kapuba a labda, 1-0!
10. perc Nagy helyzet maradt ki! Gajdos lőtt távolról, Hrabina nagyot védett, a kipattanó után pedig Sinanovic a kapufát találta el.
13. perc Csilus Tamás lábára tartottak rá egy lövésnél, és a középpályás nem tudta folytatni a játékot. Helyére Holdampf Gergő érkezett.
14. perc Pekár adta be veszélyesen a labdát a bal oldalról, szögletre mentettek a védők. A sarokrúgás után Fodor fejesét fogta Hrabina.
22. perc Hinora elől mentettek a vendég védők. Eddig a Szpari játszott fölényben.
23. perc Lakatos kapott sárgát Sinanovic visszarántásáért.
25. perc Szép hazai akció végén Sinanovic beadása magas volt Pekárnak.
27. perc Újabb formás Szpari támadás, Kesztyűs tette középre, Holdampf elől az utolsó pillanatban szögletre mentettek. A sarokrúgás után Pekár lőtt fölé.
29. perc Játszik a Szpari, Kártik remek szólója végén Gajdos lőtt fölé. Nagy helyzet volt ez is.

31.perc Hatalmas ziccer, Gajdos elé került a labda egy ívelés után, Hrabina védett nagyot a közeli lövésnél.
37. perc Az első szolnoki helyzet. Tóth indult meg egyedül középen, Jova nagyot védett, majd az ismétlésnél Pantovic lőtt, ezt is fogta Jova Levente!
Az első félidőben a Szparinak sok helyzete volt, és eldönthette volna a találkozót a Nyíregyháza 45 perc alatt.
46. perc Nyerges helyén Jasarevic a vendégeknél.
48. perc Jasarevic számára véget is ért a meccs két perc után, Kesztyűs lábára tartott rá, piros lap!
49. perc A szabadrúgás után Kelemen labdája pattant le.
51. perc Hinora lövése után suhant el a labda a kapu előtt.
55. perc Sinanovic lőtt, lepattant a blokkról, majd Farkas beadása után Holdampf fejelt mellé.
57. perc Hinora jobbról érkező labdáját Pekár lőtte kapásból alig mellé!
60. perc Gajdos harcolt ki szabadrúgást. Pekár állt a labda mögé, és fölé csavart.
61. perc Kesztyűs kapott sárgát. Tóth szabadrúgását Jova hárította szépen.
65. perc Újabb haza lehetőség, Pekár vette le a labdát a 16-oson belül, de csele után tisztáztak a védők.
67. perc Gajdos kapott sárga lapot.
68. perc Három Jova védés egymás után, egy szabadrúgás után kétszer is jött az ismétlés, de hárított a Szpari kapusa.
70.perc Gajdost Dragóner váltotta.
73. perc Pekár lőtt a bal oldalról, Hrabina védett.
77. perc Angyal érkezett Pantovic helyére.
81. perc Egy kipattanó után Sinanovic lőtt középről fölé.
83. perc Újabb kiállítás. Farkas A. rántotta le Kártikot, és megkapta második sárgáját.
84. perc Szép támadás végén jött jobból a beadás, Dragóner centikkel fejelt mellé.
85. perc Dragóner ziccer, a kapus mellett is eltolta a labdát aki szabálytalankodott, de a támadó tovább ment és végül mentettek a védők.
89. perc GÓÓÓL! A két perce beálló Bajzát Péter kapott jó labdát középen, és Hrabina fölött a kapuba emelt, 2-0.
90. perc Kártik hatalmas bombája után a kapufán csattant a labda.

Vége, nyert a Nyíregyháza Spartacus !

Lucsánszky Tamás: - Kimondottan agresszíven, tetszetősen játszottunk és az első félidőben rengeteg helyzetünk volt. A sok kihagyott lehetőség majdnem megbosszulta magát, szerencsére nem így történt. A második félidőben pontosabb játszottunk, le a kalappal a fiúk előtt. motíváltan futballoztak ma.

Balogh Pál: - Szerettünk volna pontot szerezni, de a gyors gól után kellett fél óra hogy magunkhoz térjünk. Nem tudtunk alkalmazkodni a talajhoz, a hazaiak pedig jól használták a gyors embereiket. Így is volt egy nagy egyenlítési lehetőségünk. A 2. félidőt ismét rosszul kezdtük de még a kiállítás után is lőhettünk volna gólt. A 2. piros után viszont szétesett a játékunk, a vége nagy verés is lehetett volna. Gratulálok a Nyíregyházának, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.