Sima NYÍKSE győzelem, mely jó játékkal is párosult

A Szolnok ellen lépett pályára a férfi kosárlabda NB-II rájátszásában a Sunshine NYÍKSE. A két csapat szolnoki meccse izgalmas hajrát, és két pontos nyíregyházi sikert hozott. Kósa 7 pontjával indult a meccs, és miután a többiek is megkezdték a pontgyártást, a hazaiak fokozatosan elhúztak. Csirpák triplájával 21-3 volt az állás, és végül simán nyerte a játékrészt Kovács Tibor együttese. A folytatásban mindkét palánk alatt több ziccer is kimaradt, de így is húsz pontra nőtt a különbség. Főleg Asztalos játszott hasznosan, pontjai mellett lepattanókat is szedett, de a helyére beálló másik center, Csirpák is remekül játszott, több blokkot is kiosztott. A jó védekezés után könnyű kosarakat szerzett a NYÍKSE, és a nagyszünetben 56-25-re vezetett. Fordulás után is főleg távolról próbálkozott a Szolnok, de nagyon rossz százalékkal, 14 kísérletből 2 volt pontos húsz perc alatt. A nagy előny birtokában kicsit szellősebben védekeztek a hazaiak, de a támadásokat rendre jól fejezték be Földesiék, így a záró negyed előtt 82-42 volt az állás. Az utolsó felvonásban már csak a különbség volt a kérdés. A NYÍKSE végül a rájátszás során nyújtott legjobb játékával magabiztosan győzött.

Sunshine NYÍKSE – Szolnok 111-58 (32-14, 24-11, 26-17, 29-16 )

NYÍKSE: Asztalos 24/3, Kósa 10, Zajácz 10, Tisza 10/3, Földesi 19

Csere: Csirpák 11/3, Hegyi 8, Balogh B.B. 2, Pálkerti 13/3, Bíró 4,

Vezetőedző: Kovács Tibor