Sajtótájékoztató-sorozatot kezdett a Szövetségben az elmúlt esztendőről

Egy sajtótájékoztató-sorozat első állomását tartották szerdán az MSZP székházában.

A Szövetségben Nyíregyházáért ellenzéki közgyűlési frakció a 2019. évi önkormányzati választások óta eltelt egy év munkájáról és a közeljövő terveiről kíván számot adni. Először Lövei Csaba, a 3-as számú választókerület egyéni önkormányzati képviselője szólt. Szerinte az egyik fő probléma a közlekedési helyzet, a választás óta megépült a Család utca – Szalag utcai és a Család utca – Belső körúti, valamint a Korányi utca – Csaló közi körforgalom, továbbá elkészült a Kneipp park a Korányi utcai tömbbelsőben. Egyben, mivel ezek előkészítése, tervezése átívelt a választási ciklusokon, megköszönte a korábbi képviselő és minden közreműködő munkáját. További tervei az átmenő forgalom csökkentése, a lakóövezetek élhetőbbé tétele, a Fábián utcánál egy gyalogátkelő megvalósítása, az Alpár Ignác utcánál a csatorna rendbe rakása. Kiemelte még a zöldfelületek gondozásának hathatósabbá tételét. Lövei Csaba szerint középtávon a kőlaposi kereszteződés forgalomszabályozása szükséges és a Korányi áteresztőképességének növelése a Nagykörútnál, valamint egy új Sóstóra vezető út előkészítése, illetve a maradék földutak szilárd burkolattal való ellátása.