Rétközi körtúra látnivalókkal és ízletes falatokkal

Rétközi körtúra látnivalókkal és ízletes falatokkal, ez a következő kerékpártúránk stratégiája. Kulturális, természeti valamint kulináris élmények várnak ránk ezúttal.

Első állomáshelyünk a nagyhalászi Csuha-Kállay Kúria lesz, innen továbbgurulva a zúgói szivattyútelep vízügyes objektumát nézzük meg. Majd Tiszatelek Hajnaltó felé vesszük az irányt, ahol lehetőségünk nyílik a helyi horgászegyesület jóvoltából, kellemes vízparti környezetben stílusosan egy tányér halászlé elfogyasztására kóstolójegy ellenében.

  • Indulás: 2022. 09. 24-én szombat reggel 9 óra Nyíregyháza, Kossuth tér
  • Tervezett visszaút délután 15 óra.
  • Útvonal: Nyíregyháza-Nagyhalász-Tiszatelek-Beszterec-Vasmegyer-Kemecse-Nyíregyháza
  • Táv: 60 km kerékpárút / kisforgalmú közút
  • Költségek: halászlé kóstolójegy 500.- Ft
  • REGISZTRÁCIÓ: (a kóstolójegyhez regisztráció szükséges)
  • Jelentkezési határidő: szeptember 20.

A kerékpártúra a Tekerj a Zöldbe! túrasorozat része, ami a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség szervezésében az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ támogatásával valósul meg. A túrán mindenki saját felelősségére vesz részt. A túrázók biztonsága érdekében a programváltoztatás jogát fenntartjuk.


Kazai Béla, Zöld Kerék Alapítvány​​​​​​​