Rendkívüli szünet két nyíregyházi óvodában – Egy gyermek és óvónő tesztje lett pozitív

Az Eszterlánc Északi Óvoda Posta utcai telephelyén, illetve a Tündérkert Keleti Óvoda Kert közi intézményének Katica csoportjában jelent meg a koronavírus. Mindkét helyszínen rendkívüli szünetet rendelt el az Oktatási Hivatal.

Rendkívüli szünetet rendeltek el az Eszterlánc Északi Óvoda Posta utcai telephelyén november 17. és 25. között. Az intézmény vezetője, Szikszainé Kiss Edit szerkesztőségünknek elmondta, az intézményben egy óvónő koronavírustesztje lett pozitív, ezért intézkedett az Oktatási Hivatal. Korábban már volt két pozitív munkatársuk, de ők olyankor nem dolgoztak, ezért nem volt akkor szükség az ideiglenes bezárásra. A Posta utcai telephelyen két csoporttal működik az intézmény, az elmúlt időszakban viszont egyre kevesebb volt a gyerek, sok szülő elővigyázatosságból inkább nem vitte közösségbe az óvodásokat. Az intézményvezető azt is hozzátette, a szünet alatt kitakarítják és átfertőtlenítik az egész épületet. Az eddigi tapasztalatok egyébként azt mutatják, hogy a szülők teljesen együttműködőek, beteg gyereket egyáltalán nem visznek óvodába és a jelenlegi szünetet is megértően kezelik. A Tündérkert Keleti Óvoda Katica csoportja is rendkívüli szüneten van november 16. és 22. között. Török Edit intézményvezető megerősítette a hírt, hogy a csoportban egy gyermek koronavírustesztje lett pozitív.