Pszichiátria az SZTK épületében

Az SZTK sokak által jól ismert épületében fogadják a jövőben azokat a betegeket, akik valamilyen pszichés problémával küzdenek. Május 23-ától ugyanis ez az épület ad otthont a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Osztálynak. A korábban a Sóstói úton tevékenykedő osztály ugyanolyan feltételekkel folytatja működését, továbbra is 60 ágy áll a betegek rendelkezésére, amelyből 30 aktív, 30 pedig rehabilitációs.

 

Rövidebb betegút

 

– A költözés a betegellátás folyamatában lényeges előrelépést jelent, ugyanis egyrészt megrövidül a betegek útja, másrészt megkönnyíti az egyes szakterületek közötti konzultációt. Statisztikailag kimutatott tény, hogy összefüggés van a beteg pszichés állapota és a fiziológiás tünetei között – mondja dr. Kovács Tibor főorvos. – A betegek a belgyógyászati, sebészeti osztályokon rendszeresen felhozzák a pszichés problémájukat. Ebből adódóan nagyon sok esetben konzílium, szakvéleménykérés történt az osztályunk felé. Azáltal, hogy ideköltöztünk, ez a probléma sokkal könnyebben megoldható, sokkal könnyebb hozzáférést adunk a pszichés tanácsadásunkkal, szaktudásunkkal és a betegintegrációs folyamat gördülékenyebben működik.

 

Szakrendelések a 2. emeleten

 

A Jósa András Oktatókórház pszichiátriai szakrendelésein évente körülbelül 25 ezren fordulnak meg. Május 23-ától az SZTK épületének második emeletén már a szakrendelések is teljes létszámmal fogadják a pácienseket. Így ide került az Általános pszichiátriai szakrendelés, a Demencia szakrendelés, a Neuropsychiátriai szakrendelés, a Psychiátriai sürgősségi szakrendelés, a Pszichiátriai Gondozó, a Városi Pszichológiai szakrendelés és a Szorongásos ambulancia.

 

Az addiktológia Sóstón marad

 

A változás nem érinti a Sánta Kálmán Szakkórház Sóstói úton üzemelő Addiktológiai, Gerontopszichiátriai Osztályát, valamint szakrendelését.

Piszár Tünde