Oktatási műsor a televízióban – Minden hétköznap 8 és 20.30 között

Az M5 csatorna a koronavírus miatti iskolabezárások után,  hétfőn átalakult oktatási adóvá, segítve ezzel is a diákok tanulását. Keddtől minden hétköznap 8.00 órától 20.30-ig tart az oktatási sáv, hétvégén 11 órától az Ismerd meg című vetélkedőműsoruk ismétlését sugározzák. (Megjelent a Nyíregyházi Napló március 20-ai számában.)

Minden hétköznap reggel 8.00-tól 14.30-ig többféle tematikájú műsorral készülnek. Ebben az idősávban 8.00 órától 11.00 óráig az 5–8. osztályos diákoknak szánt Felsős című műsoraikat sugározzák, biológia, magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, művészetek és informatika témakörben. 11.00 órától 12.00 óráig nyelvleckéket lehet majd látni. A Szólalj meg! című műsor két angol nyelvleckéjét adják egymás után. 11.30-tól 5 nyelven, 5-5 nyelvlecke követi egymást, hétfőnként német, keddenként francia, szerdánként olasz, csütörtökönként spanyol, péntekenként orosz nyelvtani feladatokkal.

A délelőtt a középiskolásoké

12.00 órától a középiskolás korosztálynak sugározzák az Érettségi műsoraikat. Magyar nyelv és irodalom, matematika és történelem mindennap lesz, biológia, kémia, informatika, fizika és földrajz pedig hetente két-két alkalommal. A délutáni műsorsávban 14.30-tól megismétlik a délelőtt sugárzott, 5–8. osztályos diákoknak szánt Felsős című műsorokat. 17.00 órától ismétlik az Érettségi műsorokat, amelyeket aznap 12.00-től 14.30-ig sugároztak.