Nyíregyházi Járásbíróság – Felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték az úszómestert

Nyíregyházi Járásbíróság – Felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték az úszómestert
10 hónap szabadságvesztésre és a foglalkozásától egy évi eltiltásra ítélt egy úszómestert a Nyíregyházi Járásbíróság, melyet egy év próbaidőre felfüggesztettek

N. A. 2016 nyarán az Aquarius Élményfürdőben dolgozott, amikor egy kiskorú fiú a kamikaze csúszda használata után az érkező medencében még felállt, de nem sokkal ezután arccal a vízbe fordult. A fiú percekig lebegett így, amikor észrevették, és megkezdték az újraélesztését. Komába került, majd kiderült, hogy agykárosodást szenvedett.

A bírósági tárgyaláson kiderült, az úszómester még látta, hogy a kisfiú megérkezik a medencébe és feláll, majd azt is látta, hogy a fiú lebeg a víz felszínén, de azt hitte, hogy „búvárkodik". A bíróság szerint szabályt sértett azzal, hogy történtek közben SMS-t váltott a feleségével és nem győződött meg arról sem, hogy a gyermek van-e 12 éves, mert ettől fiatalabb nem használhatja a csúszdát.

Az ítélet nem jogerős, az ügyészség és a védelem is 3 nap gondolkodási időt kapott az esetleges fellebbezéshez.