Nyíregyházán járt a Nemzeti Lovas Színház, Pintér Tibor főszereplésével
Fotók: Trifonov Éva

A VIDOR Fesztivál minden évben tartogat meglepetést a fesztiválozóknak. Idén először – a hagyományos színházi versenyprogram mellett – a Nemzeti Lovas Színház is ellátogatott a megyeszékhelyre szerdán, Kincsem című nagyszabású produkciójával, többek között Pintér Tibor és Papadimitriu Athina főszereplésével. Az előadás vadonatúj helyszínen, a Pagony Hotel területén található Timpex Arénában mutatkozott be a kulturális kuriózumok iránt érdeklődőknek.

-2017-ben mutatták be először Magyarországon a Kincsem című filmet. Én is megnéztem a csapattal, ráadásul Nagy Ervin kollégám, akivel évfolyamtársak voltunk a Színművészeti Egyetemen, játszotta Blaskovich Ernő szerepét. Akkor elhatároztam, hogy én is el fogom játszani egyszer. Mondtam is neki viccesen, hogy Ervin, ez egy olyan feldolgozás lesz, amiben nem te leszel a főszereplő. Mosolygott rajta és üdvözölte az előadást. Picit más, mint a film. Nem a film forgatókönyvét vettük alapul. De ebben is benne van a szerelem, az ármány,  megegyezik a történelmi háttér és természetesen ebben is Kincsem a főszereplő. Amik pedig nem maradhattak el, azok a fantasztikus lovasjelenetek- mondta el szerkesztőségünknek Pintér Tibor, a Nemzeti Lovas Színház igazgatója.

Kapcsolódó galéria

VIDOR Fesztivál 8. nap