Nyakon szúrta a testvérpárt

Életfogytig tartó szabadságvesztést kér az ügyész arra a férfira, aki tavaly ősszel Nyíregyházán szúrta nyakon egy testvérpár mindkét tagját.

Az erőszakos többszörös visszaesőnek minősülő 36 éves férfi 2022. október 28-án este Nyíregyházán, az Állomás téren odament az utcán söröző testvérpárhoz, és egyiküket felszólította arra, hogy vegyen neki is egy üveg sört. A sértett erre nem volt hajlandó, ezen a vádlott feldühödött és szitkozódni, fenyegetőzni kezdett, majd elővett egy kinyitható bicskát, és azzal nyakon szúrta előbb a testvérpár egyik, majd - a testvére segítségére siető - másik tagját is.

Mindkét nyaksérülés életveszélyes sérülést okozott, a halálos eredmény elmaradása a szerencsés véletlennek volt köszönhető, a sértettek életét az orvosi beavatkozás mentette meg.

A főügyészség több emberen elkövetett emberölés bűntettének kísérletével vádolja a többszörös, erőszakos bűnismétlőt, vele szemben életfogytig tartó fegyházbüntetés kiszabását indítványozta.