Nem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat
Kikapott az MTK-tól a Fatum Nyíregyháza.

Az MTK Budapest ellen lépett pályára a bajnokságban a Fatum Nyíregyháza női röplabdacsapata. A találkozó előtt a kérdés az volt, a legutóbbi budaörsi vereség után feláll-e a padlóról a házigazda. A deréksérüléssel bajlódó Deborah Araujo és a térdproblémával küzdő Nelmaira Valdez nélkül kezdett a Nyíregyháza, és az első szettben 21–18-ra is vezetett. Innen fordított az MTK és nyerte a játékrészt. A második játszmában is egymás mellett haladt a két együttes, és 21–18-nál megint a hazaiaknál volt az előny. De ismét fordítottak a fővárosiak, és már 0–2 volt az állás. A harmadik szett is izgalmasan alakult, és ezúttal is a hajrában dőlt el a játszma sorsa – az MTK javára. A vendégek 3–0-ra nyertek, és ezzel szinte biztossá vált, hogy a 7. helyen zárja az alapszakaszt a Nyíregyháza.

Fatum Nyíregyháza–MTK Budapest 0–3 (24, 25, 20)

Bem iskola, 500 néző

Nyíregyháza: Ramdin 7, Genesis 4, Andrejkovics 5, Kyoseva 11, Sikos 10, Kovács 12. Csere: Tóth (liberó), Kundrák 1.

Vezetőedző: Kőhalmi Richárd

MTK: Kmezics 12, Szűcs 18, Papp 4, Hackl 7, Józsa 11, Lutter 1. Csere: Kilyénfalvi, Török, Cicic 1, Nagy (liberó).

Vezetőedző: Hollósy László

Kőhalmi Richárd: – Ismét nem sikerült átlépni a saját árnyékunkat...