Nagyüzem a birkózóknál - Érden és Hajdúnánáson járt a Nyírsport SE

A Nyírsport SE Mr.Tus birkózó versenyének 412 fős rekordját is megdöntve , 442 indulóval startolt Szombaton, az Érd Kupa Nemzetközi-Lakatos Gábor Emlékverseny-szabad és kötöttfogású és női birkózóverseny Gyermek Gála . A Szlovák, Szerb, Cseh csapotok mellett szép számmal képviseltették magukat a magyar egyesületek is Győrtől Nyíregyházáig az ország minden pontjáról. Pocsai István a  Nyírsport Se edzője 6 fiatalt nevezett az év első versenyére, köztük Kerekes Andrist, aki első rangos versenyén kiválóan bizonyított, és a Diák I 69 Kg-ban sikerült az első helyen végeznie és hazahoznia az Érd Kupát. A többiek sem panaszkodhattak hiszen még 3 bronz érmet sikerült kiharcolniuk: Kiss Lantos Gyermek I 35 Kg-ban , Maros István Diák I 35 Kg-ban és Vágner Patrik Diák I 69 Kg-ban. Maros Hanna - a tavalyi diákolimpia bronzérmese - a bronzmeccsén 10-4-es vezetés mellett a 2. menet végén , egy apró figyelmetlenség miatt tus vereséget szenvedett, igy az ötödik helyen végzett.

Ezzel nem ért véget a Nyírsport SE hétvégi programja, hiszen másnap egy kis különítmény már indult is Hajdúnánásra a kistérségi birkózó versenyre. Itt  3 birkózó képviselte megyénket,akik derekasan helyt álltak hiszen két bronz érem mellett Kiss Lantos az első helyet is kiharcolta.

Eredmények Érd Kupa:

Gyermek I
35 Kg Kiss Lantos 3.hely
Diák II
29 Kg Maros Hanna 5.hely
Diák I
35 Kg Maros István 3.hely
69 Kg Kerekes András 1.hely
           Vágner Patrik 3.hely

Eredmények Hajdúnánás:
Gyermek I
35 Kg Kiss Lantos I.hely
Diák II

42 Kg Kiss Korvin 3.hely
Diák I
Pécsi Kevin 3.hely