Nagyon sokba került az első félidő - Fordulás után már jól játszott, de kikapott az NYKC
Fotó: Szarka Lajos

Egy őszről elhalasztott találkozóval folytatta a férfi kézilabda NB-I/B-s bajnokságot a Nyíregyházi KC. Ezúttal az eltiltását töltő Bozidar Bursac vezetőedző helyett Nagy Levente meccselt. A Mizse KC ellen léptek pályára a mieink a Continental Arénában, és a vendégek kezdtek jobban. Hazai oldalon sok volt támadásban az eladott labda, amikor pedig sikerült lövéssel befejezni az akciót, Lengyel kapus hárított. A szünetben hét góllal vezetett a Mizse, és mint később kiderült, sokba került a Nyíregyházának az elrontott 30 perc. Fordulás után ugyanis gyors játékra váltott az NYKC támadásban, 3-4 passz után lőttek a játékosok - eredményesen - a védekezés és a kapusteljesítmény pedig sokat javult. Kilenc gólos hátrányból hat perccel a vége előtt háromra zárkóztak a mieink, de a rutinos lajosmizseiek végül megnyerték a meccset, és elvitték a két pontot. 

Nyíregyházi KC - Mizse KC 35-40 (13-20)

NYKC: Gadnai - Csikós, Takács 1, Varga 6, Munkácsi 1, Erdős 9, Vasas 7

Csere: Both(kapus), Kerezsi 1, Fábián 3, Lengyel 1, Horváth B. 6 

Mb. edző: Nagy Levente