Mr. Tus birkózóverseny - 150 sportoló érkezett Nyíregyházára
Fotó: Trifonov Éva

 A Büki Birkózó SE versenyzői 460 kilométert utaztak, hogy részt vehessenek a Nyírsport SE által szervezett IV. Mr.Tus Kupa Nemzetközi meghívásos szabadfogású birkózó versenyen. Dr. Hegedűs Csaba -  olimpiai- és világbajnokunk, a 100. magyar olimpiai érem tulajdonosa, jelenleg a Kozma István Birkózó Akadémia szakmai főtanácsadója - rendkívül motiváló szavakkal beszélt a birkózás szépségeiről az ország szinte minden pontjáról érkezett ifjú birkózóknak. Dr. Ulrich Attila Nyíregyháza MJV alpolgármestere az egyesület és a város több éves gyümölcsöző együttműködését emelte ki, egyben átadta Nyíregyháza Város Nagydíját . A Perlinger Tamás trombita művész kíséretével elénekelt Himnusz után Figeczki Balázs atya megáldotta a versenyt és a résztvevőket. A rendezvény színvonalát emelte a -  Rácz Erika által vezetett - többszörösen díjnyertes RE-flex Moderntánc Stúdió előadása. A Nyírsport SE fiataljai a szokottnál kisebb létszámban, ám derekasan helyt álltak, hiszen mindkét serdülő aranyérmet szerzett és a 4 ezüst és két bronz is kemény küzdelmek árán került a versenyzők nyakába. A legeredményesebb Nyírsport SE versenyző kupát Kiss Korvin, a Miss Tus kupát Demeter Lotti (KVSE) érdemelte ki, míg a csapatverseny első helyezettje az Egri Városi Sportiskola, a második  Kazincbarcika VSI, a harmadik Berekfürdő lett. A Nyíregyháza Város Nagydíját, és a Mr.Tus Vándorserleget is az egriek vihették haza.


IV. Mr. Tus Kupa eredmények:

Gyermek I. korosztály
29 Kg Malik Simon 3.hely
35 Kg Kiss Lantos 3.hely

Diák II korosztály
29 Kg Kovács Karsa 5.hely
42 kg Kiss Korvin 2.hely

Diák I korosztály
35 kg Maros István 2.hely

69 kg Vágner Patrik 2. hely

Serdülő korosztály
76 Kg Csabai Marcell 1.hely
85 Kg Jeles Antal 1.hely

Felnőtt korosztály
92 Kg Szabó Tíbor 2.hely

Kapcsolódó galéria

Mr. Tus Kupa Birkózóverseny 2022.