Miniszteri látogatás – A kórház cukorbetegeknek készült tankonyhájában járt Novák Katalin

Miniszteri látogatás – A kórház cukorbetegeknek készült tankonyhájában járt Novák Katalin
Fotó: Trifonov Éva

30 millió forint kormányzati támogatás felhasználásával új tankonyha jött létre a Jósa András Egyetemi Oktatókórházban.

A fejlesztésnek köszönhetően főzőtanfolyamokat szervezhetnek azoknak a gyerekeknek és szüleiknek akik 1-es típusú cukorbetegséggel küzdenek. A tankonyha átadásán részt vett Novák Katalin is. A családokért felelős tárca nélküli miniszter hangsúlyozta, a kormány támogatja a legmodernebb eszközök beszerzését a diabéteszes gyerekek számára és további rendeletekkel is segítik, hogy teljes életet tudjanak élni. A politikus a kórházban arról is beszélt, hogy a járványhelyzet enyhülni kezdett, ami többek között a magyar egészségügyben dolgozók áldozatos munkájának is köszönhető.

További részletek a videóban:

Kapcsolódó galéria

Novák Katalin sajtótájékoztatója a Jósa András Oktató Kórházban