Megújult kápolna – Felszentelték a nyíregyházi Görögkatolikus Papnevelő Intézet kápolnáját

Három évvel ezelőtt szentelték fel a Görögkatolikus Papnevelő Intézet és a Nyíregyházi Egyházmegye Püspöki Hivatalának kívül-belül felújított épületeit, idén február 13-án pedig a papnevelő intézet teljesen megújult kápolnáját szentelték újra Nyíregyházán.

Erről Dobos András, a Görögkatolikus Papnevelő Intézet rektora tájékoztatta televíziónkat.

„Ezt a kápolnát 1981-ben szentelték fel, azóta az épületet műszakilag is szükséges volt korszerűsíteni, így a fűtést is, és lévén, hogy itt mellettünk lakások voltak, a szentély mögött pedig egy tűzfal, az ablakok méretét is le kellett csökkentenünk, ugyanis ezeket az épületeket lebontották. Ezek adták az alapot a felújításhoz, ami azonban itt nem állt meg.”

Részletek a videóban: