Medencében a Babyk - az Aqua SE két csapata is részt vesz a bajnokságban

Medencében a Babyk - az Aqua SE két csapata is részt vesz a bajnokságban

Végéhez közelednek az Észek-keleti bajnokság baby (U10) korcsoportjának küzdelmei. Vasárnap Miskolcon gyűlt össze a mezőny, ahol az AQUA SE Nyíregyháza 2 csapattal képviselte a nyíregyházi vízilabdázást.


Mindkét csapatunk hatalmas fejlődésen ment keresztül ebben az évben, "első számú" csapatunk a régió legjobbjának számít, míg "második" gárdánk is szorosan zárkózik az élmezőnyhöz. Urbin Tibor edző szerint jó úton jár az utánpótlásképzés, hiszen nem sok egyesület mondhatja el, hogy 2 teljes, ütőképes csapatot tud kiállítani korosztályonként. A gyerekek a jó egyéni megoldások mellett egyre inkább megtanulják a taktikus csapatjátékot, gyorsabban és egyre kevesebb hibával játszanak. Május utolsó szombatján Egerben zárul a sorozat, ahol minden gyermek érmet kap, hiszen a legfontosabb célja a baby korosztály versenyeztetésének, hogy sok-sok tehetséges gyermek kerüljön be a magyar vízilabdázás családjába.

Vasárnapi mérkőzések:
Pannergy Miskolc - AQUA SE
NYVSE - Octopus BVSE
AQUA SE - KSKDVK
Váci VSE- NYVSE