Magabiztos győzelemnek indult, vereség lett a vége

A Jászberényt fogadta a női röplabda Extraligában a Fatum Nyíregyháza. A két csapat eddigi két találkozóját a mieink nyerték, és most is jól indult a találkozó. Az első szettben 14-14 után állva hagyta ellenfelét a Fatum, és Sanja Kalicanin nyitásaival valamint Dani Brisebois és Varga Eliza pontjaival nyerte a játékrészt a Nyíregyháza. A második felvonás is hasonlóan alakult, a szett közepén robbantott Hollósy László együttese és végül hozta ezt a játszmát is. Ekkor úgy tűnt, sima 3-0 lesz a vége, ám a Jászberény nem adta fel. Pedig a harmadik játékrészben végig a mieink vezettek, de 20-20-nál utolérte a Nyíregyházát a JBRK, sőt 22-24-nél két szettlabdájuk is volt. Egyenlíteni ugyan sikerült, de végül a vendégek örülhettek. A negyedik szett elején 6-1-re meglépett a Fatum, de ismét visszakapaszkodott a Jászberény. Érződött az elmúlt találkozók okozta fáradtság a nyírségiek játékán, de 24-22-nél így is két meccslabdája volt a csapatnak. Nem sikerült élni velük, a berényiek fordítottak és nyerték a játszmát, így jöhetett a döntő szett. Itt is a Fatum Nyíregyháza állt jobban, de az utolsó néhány labdamenet maga volt a rémálom. Yakovchuk kiszerválta a hazai együttest, és végül 3-2-re a Jászberény megnyerte a találkozót.

Fatum Nyíregyháza - Jászberény 2-3 (15, 19, - 24, - 25, -13)

Nyíregyháza: Brisebois 23, Varga 20, G. Francesco 5, Medic 10, White 15, Kalicanin 15

Csere: Tóth F. (liberó), Szabó, Matic 2

Vezetőedző: Hollósy László