Ma kezdődik a tárgyalás a Szpari kizárásáról
A Fővárosi Törvényszék épületében ma délután 13 órától kezdődik a Nyíregyháza Spartacus kizárása ügyében indított per tárgyalása.

A 2015/2016 klublicenc eljárás során az MLSZ nem adta meg a licencet a Nyíregyháza Spartacus KC Kft. számára és az MLSZ határozata alapján kizárta a csapatot az NB I osztályban történő szereplésből. A Spartacus az MLSZ határozatát hatályos jogszabályokba és az MLSZ saját érvényes szabályzatai előírásaiba ütközőnek tartotta, ezért megbízta egy sportszabályozásban is jártas angolszász jogi cég budapesti ügyvédi irodáját az MLSZ határozatának hatályon kívül helyezése érdekében indítandó peres eljáráshoz szükséges feladatok ellátásával – keresetlevél elkészítése; annak a jogszabályoknak megfelelő követelmények szerint a magyar bíróság (nem választott bíróság, nem sportbíróság!) részére történő benyújtására, a Spartacus jogi képviseletére. Az első tárgyalásra február 11-én 13 órától kerül sor Budapesten.

D. L.