Litván légióst igazoltak a kosarasok - Legutóbb Németországban játszott

Litván légióst igazoltak a kosarasok - Legutóbb Németországban játszott

Újabb légióst igazolt a Hübner Nyíregyháza BS. A 26 éves, 201 cm magas, 3-4-es poszton bevethető litván Rytis Pipiras az elmúlt bajnokságban a németországi Schwenningen gárdáját erősítette, ahol 11 pontot, 3,8 lepattanót és 2,6 gólpasszt átlagolt. Meccsenként közel 28 percet töltött a parketten.  A német bajnokságban 36 százalék fölött célzott a triplavonalon túlról, a kétpontos dobásait pedig 46,8 %-al értékesítette. Mint azt Pethő Ákos vezetőedző elmondta, Pipiras  egy nagyon jó atletikus képességű játékos, akire főleg 4-es poszton számít, de képzettsége miatt 3-as poszton is bevethető, kifejezetten ilyen karaktert keresett a klub.  Nagyon jó iskolából jött, tagja volt a litván korosztályos válogatottnak is.