Ezüst minősítést kapott a STO-LAT Lengyel-Magyar Dalárda Krakkóban

Ezüst minősítést kapott a STO-LAT Lengyel-Magyar Dalárda Krakkóban
Az ezüst minősítést elnyert STO-LAT Lengyel-Magyar Kamarakórus

A Nyíregyházi STO-LAT Lengyel-Magyar Kamarakórus a X. Krakkói Adventi-Karácsonyi Kórusfesztiválon járt.

A 2019. december 6-8-i megmérettetésen 14 országból 25 kórus vett részt, melynek szakmai munkáját öt tagú nemzetközi zsűri értékelte.  A kórus a versenyen Arcadelt: Ave Maria-, M. Zielinski: Lulajze Jezuniu-, Kodály: Adventi ének- és J.B. Maillochaud: Messe en ut (Kyrie, Gloria) adta elő.  A kórus karvezetője Pappné Szabó Ella volt, orgonán Dr. Széles Csabáné Dvorszky Magdolna működött közre.

Fokozott munka és várakozás előzte meg programunkat, aminek nagyszerű élményét és eredményét a gálakoncert fellépésünkkel zártuk. Énekeseinknek sikerült egyéni hangvétellel, szép megformálással, dinamikai megoldásokkal felkelteni a hallgatóság figyelmét, és nemcsak magunknak, de a közönségnek is élményt adni. A versenyen kívül énekeltünk még négy koncerten, különböző templomokban részesültünk a város és az adventhez hozzájáruló énekkarok munkájának élményében, amely felemelő, ünnepi és felejthetetlen emlék marad számunkra. Nemcsak ismeretet adott, hanem segített értékelni az emberi lét mélyebb lényegét: a barátságot, a szeretetet, az ünnepvárás felemelő érzését, melynek számunkra „fiatalos” lelkesedése a teljesség élményét nyújtotta.

– árulta el szerkesztőségünknek Bárkányi Wieslawa.