Kórházi dolgozók lettek egy éjszakára - A kórház is kinyitotta kapuit a Szakmák Éjszakáján
Olyan helyekre mehettek be az érdeklődők, ahová egy hétköznapon nem.

Idén nyitott kapukkal csatlakozott a Jósa András Oktatókórház a Szakmák Éjszakája országos rendezvényhez. Az érdeklődés óriási volt, két nap alatt betelt az összes hely.

Megmutatták a bejáráson az érdeklődőknek, hogy milyen egy műtő, beöltözhettek egy műtéthez és számos eszközzel is megismerkedhettek. Az új MR gép is a megállók között szerepelt, láthattak egészséges és rendellenes felvételeket, majd egy szívbeteget menthettek meg virtuálisan.

Több diák is elmondta a bemutató során, hogy gondolkodtak az egészségügyi szakma választásán, de ez olyan mély nyomot hagyott bennük, hogy már biztos, hogy a gyógyító munkába szeretnénk részt venni a későbbiekben.

Igazi élménnyel gazdagodtak a résztvevők!

További fotókért kattintson a képre!