Komoly lépésekre szánta el magát a kormány a koronavírus miatt!

Komoly lépésekre szánta el magát a kormány a koronavírus miatt!

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a koronavírus miatt kialakult helyzet miatt. Erről számolt be Gulyás Gergely rendkívüli sajtótájékoztatón. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a következő intézkedéseket jelentette be.

 

Négy országból Olaszországból, Iránból, Dél-Koreából, Kínából legkésőbb ma éjféltől beutazási tilalmat rendelnek el. Ezekből az országokból csak magyar állampolgárok léphetnek be az országba, őket pedig valószínűleg karanténba helyezik. A határozat értelmében visszaállítják a határellenőrzést a Schengeni határon is. Intézménylátogatási tilalmat rendelnek el az egyetemeken. Az intézményekben csak távoktatás lesz. Megtiltják a 100 főnél (beltéri) és az 500 főnél (kültéri) rendezvények megtartását. Felfüggesztik a Határtalanul programot, iskolai csoportok nem utazhatnak külföldre, a kéthetes idegen nyelv tanulási programot elhalasztják.