Kinyitottak a vendéglátóhelyek teraszai, persze csakis szigorú szabályok betartása mellett
Megnyitottak a kávézók teraszai. Fotó: Trifonov Éva

Vidéken, az enyhítések első lépéseként, kezd visszatérni az élet a korábban megszokotthoz. Hetek óta először nyithattak ki az éttermek, kávézók Nyíregyházán is.

A koronavírus-járvány miatti korlátozások Budapesten és Pest megyén kívüli részleges feloldása értelmében vidéken ismét kinyithattak az éttermek és kávézók teraszai, kerthelyiségei, ám most is rendhagyó módon fogadják a vendégeket.

A teraszokat, kerthelyiségeket úgy kell az üzemeltetőknek berendezni, hogy asztaltársaságonként a kötelező 1,5 méteres védőtávolság meglegyen. A vendéglátóüzleten belül, a vendégtérben azonban továbbra sem lehet tartózkodni, csak az elvitelre rendelt étel kiszolgálása történhet meg. A szolgáltatást nyújtó üzletek szabadon látogathatók, az általános védelmi intézkedések betartása mellett.