Kiderült, esik-e még hó a hétvégén - Erősebb fagyokra biztosan kell számítani
Kiderült, esik-e még hó a hétvégén - Erősebb fagyokra biztosan kell számítani

A tél eddigi legkomolyabb hóesése volt, a Dunántúlon.  A tél eddigi teljesítményéhez képest jelentős a 10–15 centiméteres hóréteg, ami a Dunántúli-dombokon, illetve a Bakonyban összegyűlt. A magasabban fekvő területeken lelassult a közlekedés, a meredekebb emelkedőkön több autó elakadt. A folytatás is télies lesz – hangzott el az M1 Híradójában.

Az M1 meteorológusa szerint nem érdemes eltenni a hólapátokat, mert az átmeneti olvadás után vasárnap visszatérhet a havazás.

Az ország déli felében több helyen számíthatunk hóesésre, ott összefüggő hóréteg is kialakulhat vasárnap délutántól kezdve. Ez részben hétfőn is igaz lesz, a keleti megyék is kaphatnak ekkor már a fehér égi áldásból. Ez a csapadékrendszer várhatóan keddre hagyhatja majd el az országot

– mondta Tóth Tamás meteorológus.

A következő napokban is marad a télies időjárás, erősebb fagyokra és zúzmarás ködre is számítani kell. A hajnali órákban az ország egy-egy pontján akár  mínusz 10 fok is lehet.

 

hirado.hu