Két Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei cég került az ország legszerethetőbb munkahelyei közé
A Dreamjo.bs másodszorra is meghirdette a Szerethető Munkahelyek Díjat, hogy megtalálják Magyarország legvonzóbb munkahelyeit. A KKV-k mellett, idén már a nagyvállalatok is pályázhattak a versenyre, így minden szerethető munkahely felkerülhetett a térképre cégmérettől függetlenül és hírük eljuthatott a jobb munkahelyről álmodókhoz. A díj ehhez egy olyan ingyenes platformot nyújt, amelyen minden nevezőnek lehetősége volt kreatívan és őszintén bemutatkozni szavazóinak. A tavaly is több száz indulót megmozgató versenynek idén országszerte közel 700 vállalat indult neki, arról pedig, hogy közülük melyek kerüljenek a top 125 közé, több mint 20.000 szavazat döntött. 3 Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei vállalat nevezett a versenyre, közülük a kocsordi KütyüBazár.hu és a nyíregyházi Rejtett Kincsek Down Egyesület került a legszerethetőbbek közé került.
Az önkéntes zsűri azokat a cégeket találta a legszerethetőbbnek, ahova a kollégák bevihetik házi kedvencüket, ahol van lehetőség a táv- és otthoni munkavégzésre, illetve amelyik támogatja a munkával és a családdal töltött idő egyensúlyának megőrzését. Ezeken felül azokat a cégeket értékelték magas pontszámmal, amelyek részletgazdagon mutatkoztak be a versenyben való részvételhez kitöltendő munkáltatói profiljukon.
A munkavállalók nagyra értékelik, ha egy cég hitelesen kommunikál magáról. Ez csaknem lefelezi a munkatárs-keresés költségeit.
– számolt be Balogh- Mázi Mária, a DreamJo.bs ügyvezetője.
A versenyhez használt profilokat úgy dolgoztuk ki, hogy a versenyzők a szokásostól eltérő kérdések mentén, minél őszintébben tudják bemutatni magukat.
Arról, hogy ez mennyire sikerült, a szavazáson túl idén egy „Dolgoznék itt” gomb segítségével is nyilatkozhattak az érdeklődők minden nevező cég profilján. Az újítás segítségével így több száz leendő munkavállaló kerülhetett a szerethető cégek virtuális „kispadjára”, ahonnan első kézből értesülhetnek a munkalehetőségekről.
A top 125 közé került munkahelyek többségében szoftverfejlesztéssel foglalkoznak, de második helyre idén felzárkóztak a kommunikáció- marketing területen tevékenykedő vállalkozások. A tavalyi versenyhez hasonlóan a legjobbak közé főként az 50-nél kevesebb főt foglalkoztató kisvállalkozások kerültek. A 2017-es győztesek 85 százaléka gondolta úgy, hogy idén is megméretteti magát.
Néhány cég, még a top 125 díjazott közül is kiemelkedett a munkavállalók jólétét és fejlődését elősegítő kezdeményezéseivel. A szakmai és média zsűri 10 szakmai különdíjat adott át a legszerethetőbbeknek.
A Laposa Employer Branding Különdíját Mikrovállalat kategóriában az IT munkaerő-toborzással foglalkozó Pearl Hunt; az IBM Budapest Lab HR Különdíját Mikrovállalat kategóriában a videókészítést megreformáló Sybrillo; a Café PR Employer Branding Különdíjátát Kisvállalat kategóriában a munkavállalókat megmozgató All You Can Move SportPass; a Blackbelt HR Különdíját Kisvállalat kategóriában a napelemes rendszereket tervező és építő miskolci PV Napenergia; a Cserpes Sajtműhely és Cserpes Tejivók Employer Branding Különdíját Középvállalat kategóriában a dinamikus karrierutat biztosító Roar; az ULYSSYS HR Különdíját Középvállalat kategóriában a vasúti irányítástechnikai rendszereket fejlesztő PROLAN; az Eisberg Employer Branding Különdíját Nagyvállalat kategóriában a frissdiplomásoknak rotációs programot kínáló Vodafone Magyarország; az Eisberg Employer Branding Extra Különdíját Nagyvállalat kategóriában a call centerhez kapcsolódó negatív sztereotípiákat eltűntetni kívánó eSense Zrt.; az Alcoa HR Különdíját Nagyvállalat kategóriában a bankinformatikai megoldásokat fejlesztő Dorsum; a Média Zsűri Különdíját Kisvállalat kategóriában a mókusok megmentője, az Infosector; a munkavállalók Dolgoznék itt különdíját Nagyvállalat katergóriában az eSence, KKV kategóriában a PV Napenergia nyerte. A versenyt szervező DreamJo.bs állásportál a változatos szakmai fejlesztési és csapatéptő programokat nyújtó Schibsted Hungaryt jutalmazta Y generációs különdíjával.