Július elsejétől új rendszámtáblákkal kerülnek forgalomba a gépjárművek
Fotó: Illusztráció / autonavigator.hu

A korábban használt karakterkészlet néhány éven belül kifutott volna, ezért volt szükség az új táblákra, amely latin abc szerint két-két betűből, majd három számjegyből állnak.

Az új autók forgalomba helyezésének évente néhány százezres üteme mellett a négybetűs változat egyes számítások szerint több száz évre elegendő lehet. A megye első, új rendszámtábláját Román István kormánymegbízott adta át a nyíregyházi Kossuth téri kormányablakban. Az új rendszámtábla új elemeket is tartalmaz, megtalálható rajta Magyarország címere, mellette az európai zászlót jelképező kék mezőben tizenkét sárga csillag látható fehér H betű jelzéssel. Egyszerűsödnek az ideiglenes rendszámtáblák, egységesen „I” betűjelűeket adnak majd ki a kormányablakok. A rendszámtáblák költsége nem változott, továbbra is 8500 forintba kerül egy pár rendszámtábla, míg darabja 5500 forint. A már használatban lévő hatósági jelzéseket nem kell új táblákra cserélni, azokkal a továbbiakban is lehet közlekedni.