Jó ütemben halad a Korányi és Csaló köz kereszteződésben épülő körforgalom kivitelezése
Fotó: Kohut Árpád

A kivitelező tájékoztatása szerint a Korányi Frigyes utcán jelenleg a már elkészült keleti ágára van terelve a forgalom, váltakozó irányú jelzőlámpás irányítás mellett. A körforgalom nyugati oldalán a fennmaradó nyomvonal bontása és a még hiányzó szakaszok építése van folyamatban.

A Csaló köz keleti ágában elkészült a parkoló és befejeződött az útpálya aszfaltozása. Ezen a héten az útburkolat alap építéssel és az aszfaltozási munkákkal folytatódik a kivitelezés a nyugati oldalon.

A tervek szerint augusztus 31-én elkezdődik a főpálya aszfalt kötőrétegének építése, majd a keddi, szerdai napokon, azaz szeptember 1-jén és 2-án építik a kopóréteget, ezt követően átterelésre kell számítani.

Szeptember 3-ával készülhet el a teljes útpálya felület aszfaltozása, ezzel egyidejűleg visszaállhat a kétirányú forgalom, a Csalóközi ágak viszont továbbra is lezárva maradnak a felületrendezés, törmelékelszállítás és utómunkák idejére.