Jó játékkal biztos győzelem a DVTK ellen
Fotó:Trifonov Éva

A női röplabda Extraliga alapszakaszának utolsó mérkőzésén a Fatum Nyíregyháza a DVTK-t fogadta a Continental Arénában. 

Az első játszma elején még felváltva vezettek a csapatok, majd robbantott a Nyíregyháza, és Nikola  Radosová vezérletével meglépett. Az ütő 11 pontot szerzett a játékrészben, védekezésben pedig Tóth Fruzsina mentett nagyokat, így végül magabiztosan nyerte a szettet a Fatum. 

A második felvonás nagy hazai fölényt hozott, Ralitsa Vasileva bombái mellett a sáncokkal sem tudtak mit kezdeni a vendégek. Hamar tíz pont lett az előny, és hozta ezt a szettet is a Nyíregyháza. 

A harmadik játszma is nagy hazai fölényt hozott, remekül játszottak a cserék is, így egy percig sem forgott veszélyben a Fatum győzelme. 

Fatum Nyíregyháza – DVTK 3-0 (16, 16, 14)

Nyíregyháza: Cicic 2, Lászlop 3, Bodovics 5, Radonjic 6, Radosova 17, Vasileva 20

Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Glavinic 3, Bogár, Vajda 4, Milanova 2

vezetőedző: Németh Szabolcs 

Németh Szabolcs: - Nem erre a mérkőzésre készültünk a héten, hanem a rájátszás és a kupameccs előtt fontos volt, hogy kicsit fizikálisan is megerősítsük a keretet. Örülök, hogy jól teljesített a csapat, igyekszünk mindenkit tűzben tartani és a cserék is jól szálltak be. Ettől kezdve a Békéscsaba ellen készülünk, szeretnénk megszerezni a Magyar Kupában a bronzérmet.