Immunerősítő, de mégsem gyógyszer – A mézfogyasztásról beszélgettünk a Nyíregyháza Mostban

Több éve próbálja népszerűsíteni a mézfogyasztást a diákok körében a Nyíregyházi Méhészek Egyesülete, jelenleg a BeeFriendly pályázat keretében is szerveznek Mézes Reggeliket az általános iskolákban. A szemléletformálás azért is lenne fontos, mert a méznek számtalan jótékony hatása van, többek között immunerősítő is.

Mértékkel, de a cukorbetegek is fogyaszthatnak mézet, ez az immunerősítő természetes és édes anyag számtalan jótékony hatással rendelkezik. A méhészek munkája viszont egyre nehezebbé vált az elmúlt években, főleg a megváltozott környezeti hatások miatt. Műsorunkban szóba kerül a méhcsaládok élete és felépítése is, megtudhatjuk, hogy alszanak-e téli álmot a méhek, illetve kiderül, hogy mit csinál egy méhegészségügyi felelős.

A Nyíregyháza Most aktuális adásában helyi méhészekkel beszélgetünk a szakemberek munkájáról és annak nehézségeiről, a méhcsaládokról, valamint a mézfogyasztás fontosságáról. Részletek a videóban!