Hírek röviden – OviKori, 140 új munkahely, megújuló Tófürdő és hamarosan érkező Jégkorszak

Hírek röviden – OviKori, 140 új munkahely, megújuló Tófürdő és hamarosan érkező Jégkorszak

Jön a Jégkorszak! – A Magyar Természettudományi Múzeum kiállítása a Jósa András Múzeumban

A Jégkorszak című kiállítás öt nagyobb tematikai egységre tagolódik. A kiállítás 2019. január 22. és 2019. március 31. között látogatható a Jósa András Múzeumban.

További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/jon-a-jegkorszak--a-magyar-termeszettudomanyi-muzeum-kiallitasa-a-josa-andras-muzeumban-2019-01-15

Hurka, kolbász, fogópálinka! Idén is lesz Nyírségi Disznótoros Fesztivál a Múzeumfaluban

Közel egy évvel ezelőtt új gasztrokulturális rendezvénnyel jelentkezett Nyíregyháza: 2018 februárjában rendezték meg először a Nyírségi Disznótoros Fesztivált a Sóstói Múzeumfaluban. A jó hangulat pedig idén sem marad el, február 16-án hurkát, kolbászt, toros káposztát is kóstolhatnak az érdeklődők, akik a különböző perzselési technikákat is megismerhetik.

További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/hurka-kolbasz-fogopalinka-iden-is-lesz-nyirsegi-disznotoros-fesztival-a-muzeumfaluban-2019-01-15

Elindult az Ovikori Program – Élvezik a gyerekek az önkormányzat ajándékát

Ingyenesen tanulhatnak korcsolyázni a nyíregyházi óvodák nagycsoportosai a Városi Jégpályán. Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Nyíregyházi Sportcentrum támogatásával január 14-én indult a program. A város az óvodák és a jégpálya közötti autóbuszos szállítást és a szakképzett oktatók költségeit is finanszírozza.

További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/elindult-az-ovikori-program--elvezik-a-gyerekek-az-onkormanyzat-ajandekat-2019-01-16

Kátyúzás – Megkezdődött az úthibák téli kijavítása Nyíregyházán

A szélsőséges időjárás az utakat sem kímélte az elmúlt időszakban, sok helyen keletkeztek kátyúk. A társaság célja, hogy minél hamarabb biztonságossá tegyék az érintett útszakaszokat, erre megoldásként a hideg aszfaltos kátyúzást választották. Eddig 146 helyszínen végeztek útjavításokat a NYÍRVV Nonprofit Kft. munkatársai.

További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/katyuzas--megkezdodott-az-uthibak-teli-kijavitasa-nyiregyhazan-2019-01-17

Megújul a Tófürdő! A munkálatok elkezdődtek, nyárra be is fejeződnek!

A Sóstói tó déli része a Tófürdő; a mintegy 2000 négyzetméteres parkosított terület nyáron az egyik kedvenc helye a kikapcsolódásra, pihenésre vágyó nyíregyháziaknak és turistáknak. A fejlesztése pedig már elkezdődött, a műemlék-jellegű főépületnél már javában tartanak a bontási munkálatok: belső rekonstrukció lesz, a homlokzatot pedig felújítják majd.

További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/megujul-a-tofurdo-a-munkalatok-elkezdodtek-nyarra-be-is-fejezodnek-2019-01-18

7700 négyzetméteres gyártócsarnokkal bővül az Eissmann – 140 új munkahely létesül

2,08 milliárd forintos beruházással bővíti nyíregyházi gyárát az Eissmann-csoport, amit a magyar kormány 556 millió forinttal támogat. Így 7700 négyzetméterrel bővül a gyártási terület, új gépeket szereznek be és 140 munkahely jön létre. Az épület májusra elkészül, az új munkaerő felvétele hamarosan kezdődik.

További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/7700-negyzetmeteres-gyartocsarnokkal-bovul-az-eissmann--140-uj-munkahely-letesul-2019-01-18