Hasznos edzőmeccset játszott a Sunshine NYÍKSE

Újabb felkészülési mérkőzést játszott az NB-II-es Sunshine NYÍKSE kosárlabda együttese. A nyíregyháziak az NB-I/B-s Békési SzSK gárdáját fogadták, és az első félidőben nem látszott az osztálykülönbség. Különösen az első negyedben játszott jól a NYÍKSE, és 23-17-re vezetett is a játékrész végén. Földesi, Asztalos, Vida és Bíró volt ponterős. A második negyedben viszont már nem volt olyan hatékony a védekezés és a támadások befejezése sem volt pontos, így a nagyszünetben 34-42 volt az állás. Fordulás után is szoros volt az állás, a vendégeknél több légiós is folyamatosan pályán volt, míg a mieinknél mindenki lehetőséget kapott. A záró felvonás előtt 9 pont volt csak a hátrány. A hajrá ugyan a Békésnek sikerült jobban, de a NYÍKSE egy nagyon hasznos mérkőzést játszott egy magasabb osztályú ellenféllel szemben. 

Sunshine NYÍKSE – Békési SzSK  66-82 (23-17, 11-25, 18-19, 14-21)

NYÍKSE: Bíró 8/6, Savic 8/6, Földesi 9/6, Asztalos 10, Oláh 3/3

Csere: Vámos 5/3, Lakatos, Vida 8/6, Tóth 10/6, Szenti, Csirpák 5/3

vezetőedző: Kovács Tibor