Kezdődik a Tirpák Fesztivál! – Dr. Ulrich Attilával beszélgettünk a Sziesztában
Fotó: Archív / Kohut Árpád

Szombaton elstartolt a hétvége leginkább várt programja, a Tirpák Fesztivál!

Idén új helyszínen, a Sóstói Múzeumfaluban tartják meg a Tirpák Fesztivált, melyet már nyolcadik alkalommal szerveznek meg Nyíregyházán. Az érdeklődőket szombaton és vasárnap is várják a skanzenben, a fesztivál középpontjában a helyi gasztronómia áll, több mint ötvenfajta étel közül válogathatnak a látogatók. A hagyományokhoz hűen a Tirpák Fesztiválon elkészül a város sütije is, többek között erről és a rendezvény kapcsán a testvérvárosi kapcsolatok kiemelt fontosságáról beszélgettünk dr. Ulrich Attila alpolgármesterrel a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsorában.

 

Kapcsolódó tartalmak: 

► Megvan az idei Tirpák Fesztivál végleges időpontja – Itt vannak a részletes programok!

► Ismét lesz Tirpák Fesztivál – Új helyszínen, de továbbra is ingyenes a kétnapos program

► Tirpák Fesztivál – Idén is elkészül a város süteménye