Hamarosan elstartol Nyíregyházán is a Zöld Busz Mintaprojekt
Hamarosan elstartol Nyíregyházán is a Zöld Busz Mintaprojekt

Nyíregyháza az egyik szerencsés város a nyolc közül, amelyik részt vehet a Zöld Busz Mintaprojektben. Debrecen és Békéscsaba után itt áll szolgálatba egy száz százalékban elektromos meghajtású busz. A programhoz kapcsolódik egy installáció is, amely egy héten keresztül lesz látható a Kossuth téren.

Egy hét múlva már a nyíregyháziak is tesztelhetik az új, teljesen elektromos buszt, hiszen Nyíregyháza is részt vesz a Zöld Busz Mintaprojektben. A program célkitűzése elektromos buszok helyi közlekedésbe történő beillesztése demonstrációs céllal a vidéki nagyvárosokban, tapasztalatgyűjtés a járműbeszerzés és -használat, valamint az infrastruktúra-kiépítés és töltés terén. A Zöld Busz Demonstrációs Mintaprojektben való részvételhez a Magyar Állam 56 millió forint támogatást nyújt Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának. Nyíregyházán egy hónapon keresztül térítésmentesen tesztelheti az utazóközönség az  e-buszt. A Kossuth térre pedig érkezik egy látványos installáció, mely öt napig lesz látható, és a környezetbarát járművek fontosságára hívja fel majd a figyelmet.