Győzelem  az ETO ellen - Sok helyzetet dolgoztak ki a csapatok a bajnokin

Az ETO ellen mindig nagy csatákat vív a Nyíregyháza. A győriek a Szparihoz hasonlóan kezdték a tavaszt.

Nyíregyháza Spartacus - WKW ETO FC Győr 1-0 (0-0)

Jv: Farkas Tibor (Kovács II. Gábor, Márkus Péter)

Nyíregyháza: Fadgyas - Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos, Márkus (Papp 64.), Paku, Kalocsai, Gresó (Végső 86.), Hamed (Zamostny 64.), Hornyák (Györgyi 67.)

vezetőedző: Gálhidi György

ETO: Gundel-Takács – Kovács K.(Vári 56.), Lipták, Temesvári, Fejes A., Hanzli(Horváth 69.), Kiss M., Egwerszegi (Sipos 85.), Berki (Vitális 85.), Májer (Múcska 69), Priskin

vezetőedző: Csató Sándor

1. perc A vendégek kezdték a találkozót.

1. perc Májer lövését ütötte ki Fadgyas.

2 .perc Berki került nagy helyzetbe, Fadgyas védett nagyot.

3. perc Kovács lőtte veszélyesen keresztbe a labdát jobbról.

6. perc Hornyák veszélyes beadásáról alig maradt le Hamed középen.

12. perc Kiss lövése pattant veszélyesen Jánváriról szögletre. A sarokrúgás után végül Kalocsai tisztázott.

19. perc Veszélyes hazai szögletnél Jánvári és Papucsek is lemaradt középen.

20. perc Galambos beadása után Paku ollózva lőtt fölé.

24. perc Nagy helyzet, Hamed lépett ki középen, de épp a lövésél megcsúszott a mély talajon, így mellé ment a lövése.

31. perc Nagy helyzet, Hamed lőtt 15 méterről, de Gundel-Takács óriási bravúrral kitolta a labdát.

37. perc Májer lövését ütötte ki Fadgyas, majd Kiss lőtt mellé.

40. perc Kalocsai kapott jó labdát Hamedtől, de blokkolták a lövését.

43. perc Gresó lőtt 15 méterről, de egy védőn megpattant a labda, melyet így fogott a kapus.

Vége az első félidőnek, gól nem született.

50. perc Ígeretes hazai akció végén Kalocsai beadása csúszott le.

52. perc GÓÓÓÓL! Vezet a Nyíregyháza! Paku Roland remek beadása után Gresó Mátyás lőtt a kapuba, 1-0.

60. perc Fadgyas fogta Májer lövését.

66. perc Hornyák csúsztatott mellé egy beadás után.

70. perc Múcska lövését fogta Fadgyas.

72. perc Györgyi lőtt a 16-os sarkáról, védett Gundel-Takács.

74. perc Egy beadás után Vári fejelt, a felső lécről pattant ki a labda.

77. perc Kalocsai szép cselek után adta be szélről a labdát, lemaradtak a társak.

81. perc Györgyi beadása után Zamostny fejelt mellé.

90. perc Zamostny lövése vágódott le.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari.

Gálhidi György vezetőedző Nyíregyháza: - Rosszul kezdtünk, az első negyedórában több helyzete volt a vendégeknek. Utána viszont stabilizáltuk a játékunkat, több jó egyéni teljesítmény is volt, és számos helyzetünk volt. Egy nagyon jó Győrt győztünk ma le.

Csató Sándor vezetőedző ETO FC: - A találkozó elején több lehetőségünk is volt, de azokat sajnos nem tudtuk gólra váltani. A folytatásban kiegyenlített volt a meccs, és egy kontra végén vezetést szereztek a hazaiak, ettől kezdve pedig mindent megtettünk az egyenlítésért, de nem sikerült. Két hazai mérkőzésünk jön majd, azokon feltétlenül nyernünk kell.