Győzelem a negyeddöntő első meccsén - Előny a Fatum Nyíregyházánál

A Diósgyőr ellen zárta az alapszakaszt, és a Diósgyőr ellen kezdte a negyeddöntőt a Fatum Nyíregyháza a női röplabda Extraligában. A mieink a borsodiakat válaszottták, és az első negyedben határozottan kezdett a Nyíregyháza. 15-10 után viszont egyenlített a DVTK, ám a vezetést nem tudta átvenni. A vendégek aztán elveszítették egyik alapemberüket, Pene Mojcát, akinek egy blokk után kiment a bokája, és bár érte is küzdöttek a csapattársak, Nikola Radosovát nem tudták megállítani. Nyerte is a szettet a Fatum.

A második játszmában már nagyobb volt a különbség, Ralitsa Vasileva és Lacombe Zsófia is termelte a pontokat, a centerek pedig rendere jól fejezték be a támadásokat.

A megnyert szett után a harmadikban Inneh-Varga Elizabet pillanatai következtek, többször jól támadott, Genesis Francesco pedig remekül nyitott. 10-1-nél el is dőlt a meccs, és végül a Fatum biztosan győzött a párharc első találkozóján- mely három nyert meccsig tart.  Folytatás csütörtökön Miskolcon. 

Fatum Nyíregyháza - DVTK 3-0 (20, 13, 11)

Nyíregyháza: Vasileva 8, Pintér 7, Ortiz 6, Najdic, Lacombe 9, Radosová 11 

Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Lászlop 2, Klaric 6, Inneh-Varga 8, Fuchs 3, G. Francesco

vezetőedző: Németh Szabolcs