Európa öt legélhetőbb és legversenyképesebb országa közé kerülhet Magyarország
Európa öt legélhetőbb és legversenyképesebb országa közé kerülhet Magyarország

Hatezer milliárd forint áll a kormány rendelkezésére arra, hogy Magyarországot még erősebbé tegye és hazánk 2030-ra Európa öt legélhetőbb és legversenyképesebb országa közé kerüljön – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára a közösségi oldalára felkerült videóban.

Schanda Tamás kijelentette: annak érdekében, hogy a magyar fiatalok a jövő nyertesei legyenek, soha nem látott mértékű, 1500 milliárd forintos támogatás jut a felsőoktatás területére. Ez biztosítja Magyarország sikerességét hosszabb távon – tette hozzá.

A tervek közül az államtitkár kiemelte

 • a bölcsödei férőhelyek számának további növelését,
 • a gyerekek közlekedésének megkönnyítését iskolabusz rendszerrel,
 • a háromszáz leghátrányosabb település felzárkóztatását,
 • a vízgazdálkodás korszerűsítését,
 • a közlekedés korszerűbbé és zöldebbé tételét,
 • a megújuló energiaforrások arányának növelését
 • és a digitális képességek megerősítését.

A járvány kevésbé viselte meg a magyar gazdaságot, mint sok más gazdagabb országét – mutatott rá Schanda Tamás, utalva arra, hogy a gazdaság védelmének akcióterve eredményesnek bizonyult.
A munkát folytatja a kormány a gazdaság újraindításának akciótervével, amelynek keretében például

 • bővítették az otthonteremtési támogatásokat,
 • bértámogatást nyújtottak a vállalkozásoknak,
 • történelmi léptékű béremelést hajtottak végre az orvosoknál,
 • visszavezetik a 13. havi nyugdíjat,
 • jövő évtől a 25 év alattiaknak jövedelemadó mentességet biztosítanak,
 • fenntartják a hitelmoratóriumot
 • és a legkissebb vállalkozásoknak 10 millió forintos kamatmentes hitelt biztosítanak.

Schanda Tamás úgy fogalmazott, hogy a baloldal adóemelésekkel megsarcolta az embereket a gazdasági válság idején, de a problémákat képtelen volt megoldani. A jelenlegi kormány a megszorítások és segélyek útjára nemet mondott, helyette mindenkinek lehetőségeket és támogatásokat biztosít – jegyezte meg.

hirado.hu