Győzelem az edzőmeccsen

A Szent Benedek ellen lépett pályára edzőmérkőzésen a Fatum Nyíregyháza. A mieinknél Kristina Belova először játszott a csapatban, Anija Burdza lába viszont még nem százszázalékos. Csereként viszont már ott lehetett a többiekkel a sérülése után visszatérő Genesis Francesco. 

Az első szettet remekül kezdték a mieink, féltávnál már hat ponttal vezettek. A folytatásban nem is engedett ki a Fatum, és magabiztosan nyerte a játékrészt. A második felvonás még simábban alakult, az ütők mellett a centerek is ponterősek voltak, és 16-8-nál nyolc pont volt az előny. A végén ugyan közelebb kerültek a balatonfürediek, de ezt a szettet is nyerte a Nyíregyháza. A harmadik játékrész elején is maradt a lendület, de 8-6 után fordítottak a hazaiak, majd megnyerték a játszmát. A negyedik szett ismét Leonidas Gaitanakis csapatának alakult jobban, és 25 perc alatt behúzták ezt is a lányok. A csapatok megállapodtak, hogy egy ötödik játszmára (15 pontig) is pályán maradnak, és ezt is a Fatum nyerte, így 4-1-re győzött a Nyíregyháza. 

Szent Benedek RA – Fatum Nyíregyháza 1-4 (-23, -22, 18, -20, -11)

Nyíregyháza: Cicic 1, Karaoglu 19, Cepni 12, Belova 16, Lászlop 10, Leban 18 
Csere: Tóth F. (liberó), Francesco, Török 2, Ambulija 5
vezetőedző: Leonidas Gaitanakis