Győzelem a terepfutó versenyen - nyíregyházi sportoló végzett az élen

Győzelem a terepfutó versenyen - nyíregyházi sportoló végzett az élen

Szombaton rendezték a Balaton északi partján, a Keszthelyi-hegységben a Vadlán Ultra Terep nevű terepfutó versenyt. 350 futó gyűlt össze a hajnali rajtba Cserszegtomajon, köztük százan a leghosszabb, 108 kilométeres egyéni távon.

- A verseny esélyeseként kicsit aggasztott, hogy féltávnál még 5 perc hátrányom volt a versenyt vezető pécsi Dittrich Andrástól, ami sajnos egy útvonaltévesztés miatt közel fél órára nőtt. Ezt a hátrányt kellett ledolgoznom a verseny második felében, ami nehezen bár, de végül sikerült, így 11 óra12 perccel én nyertem az idei Vadlán Ultra Terepet. Az útvonal meglepően szép és izgalmas volt, érintette a környék összes érdekes geológiai képződményét, a kilátókat, a Rezi- és a Tátika várat, és a verseny nevét adó Vadlán-likat. Nagyon jó hangulatú, családias verseny volt remek szervezéssel és igazán kedves önkéntesekkel - mondta a nyíregyházi Belus Tamás, aki legutóbb a Mont Blanc körüli versenyen is remekül szerepelt.