Önkormányzati választás 2019 – Jelöltek és hasznos tudnivalók a nyíregyházi szavazóknak

Önkormányzati választás 2019 – Jelöltek és hasznos tudnivalók a nyíregyházi szavazóknak

Az alábbiakban – csakúgy, mint minden hasonló esetben, az országgyűlési, az európai parlamenti, valamint az önkormányzati választásokat megelőzően – a Napló hagyományainak megfelelően tájékoztatjuk a kedves olvasókat az október 13-i választás legfontosabb tudnivalóiról.

Ennek előzményeként kérdeztük már többször e hasábokon, illetve a Nyíregyházi Televízióban (legutóbb a keddi, Híregyháza című műsor keretein belül) dr. Szemán Sándor címzetes főjegyzőt, ez esetben, mint a Helyi Választási Iroda vezetőjét az aktualitásokról, a szavazásra jogosultak teendőiről. Az alábbiakban közöljük a Nyíregyházán induló polgármester-, illetve képviselőjelöltek nevét, valamint az őket delegáló, támogató szervezeteket (első ízben teljes néven, aztán rövidítve), abban a sorrendben, ahogy a Helyi Választási Bizottság által történt sorsolás eredményeként a szavazólapokon láthatóak majd.

Egyébként a Város-Kép Nonprofit Kft. másik két terméke, a Nyíregyházi Televízió és a nyiregyhaza.hu városi webportál rendszeresen beszámol a szokott módon a pártok sajtótájékoztatóiról. Ez alapján az elmúlt három hónapban, tehát 2019. július 1. és 2019. október 1. között a FIDESZ, vagy a FIDESZ-KDNP pártszövetség 8 alkalommal, ezzel szemben az úgynevezett Szövetségben Nyíregyházáért (melyet hat párt és két civil szervezet alkot) 23 alkalommal szerepelt, az ellenzék részéről továbbá – mindezeken kívül – külön is az MSZP egyszer, a JOBBIK külön kétszer, az LMP külön egyszer, a Momentum Mozgalom külön egyszer és a Mi Hazánk Mozgalom is egyszer szerepelt az általuk tartott tájékoztatók alapján eddig a nyiregyhaza.hu oldalon, és a részbeni összevonások mellett mondható, hogy közel ennyiszer jelentek meg a Nyíregyházi Televíziónak a szakma által idén Helyi Érték Fődíjasként elismert Híradó című hírműsorában.

Természetesen ez a tájékoztatás továbbra is folytatódik ezeken a felületeken, s az alábbiakban közöljük a Helyi Választási Iroda két közleményét is.

Egyben felhívjuk a kedves nézők figyelmét arra, hogy a választás estéjén, október 13-án, vasárnap 20.30-as kezdettel a Nyíregyházi Televízió az eredményekre fókuszáló tájékoztató műsort tervez.

 

Polgármesterjelöltek

 

 1.       Dr. Kovács Ferenc, Fidesz Magyar Polgári Szövetség – Kereszténydemokrata Néppárt (a továbbiakban:     Fidesz-kdnp)

 2.       Jeszenszki András, Mindenki Magyarországa Mozgalom (a továbbiakban: MMM), Lehet Más a Politika (LMP), Függetlenek Egyesülete (FE), JOBBIK Magyarországért Mozgalom (Jobbik), Magyar Szocialista Párt (MSZP), Párbeszéd Magyarországért Párt (Párbeszéd), Momentum Mozgalom (Momentum), Demokratikus Koalíció (DK)

 

1. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Hajdu Nándor, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

2.        Dr. Adorján Gusztáv, Fidesz-KDNP

 

2. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Nagy Szabina, Fidesz-KDNP

2.        Babosi György, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

 

3. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Halkóné dr. Rudolf Éva, Fidesz-KDNP

2.        Krekács Beatrix, Mi Hazánk Mozgalom

3.        Lövei Csaba, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

 

4. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Andó Károly, Fidesz-KDNP

2.        Smidt Ferenc, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

3.        Kiss Imre László, Mi Hazánk Mozgalom 

 

5. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Jeszenszki András, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

2.        Szenti Tibor, Fidesz-KDNP

 

6. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Gyarmati Mihály, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

2.        Ágoston Ildikó, Fidesz-KDNP

 

7. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Dr. Pápai László, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

2.        Héri Zoltán, Mi Hazánk Mozgalom 

3.        Jászai Menyhért, Fidesz-KDNP 

 

8. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Bakó Rebeka, Mi Hazánk Mozgalom

2.        Tormássi Géza, Fidesz-KDNP

3.        Dr. Ujhelyi János, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

 

9. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Koczkás László, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

2.        Szögi Lajos Zoltán, Mi Hazánk Mozgalom

3.        Dr. Rákóczi Ildikó, Fidesz-KDNP

 

10. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1.        Major József, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

2.        Tóth Imre, Fidesz-KDNP 

3.        Kiss László, Mi Hazánk Mozgalom

 

11. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

 1.       Kerekes István, Mi Hazánk Mozgalom

 2.       Gagna Csaba, Fidesz-KDNP

 3.       Póka Imre, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

 

12. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

 1.       Nagy Sándorné, független

 2.       Valkó Krisztián László, Mi Hazánk Mozgalom

 3.       Mussó László, Fidesz-KDNP

 4.       Lengyel Máté, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

 

13. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

 1.       Vassné Harman Gyöngyi, Fidesz-KDNP

 2.       Gyebrószki János, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

 

14. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

 1.       Fodor István, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

 2.       Bajnay Kornél, Fidesz-KDNP  

 3.       Teski Géza, független

 

15. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

 1.       Dr. Tirpák György, Fidesz-KDNP

 2.       Vass Zoltán Géza, MMM, LMP, FE, JOBBIK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, DK

 3.       Szécsi Józsefné, független  

 

Lengyel települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek 

1.        Bárkányi Wieslawa, Magyar-Lengyel Baráti Kulturális Egyesület, Lengyel Magyar Klub és STO-LAT Nyíregyházi Lengyel-Magyar Baráti Társaság Egyesület

2.        Bárkányi Tamás, Magyar-Lengyel Baráti Kulturális Egyesület, Lengyel Magyar Klub és STO-LAT Nyíregyházi Lengyel-Magyar Baráti Társaság Egyesület

3.        Bárkányi Imre, Magyar-Lengyel Baráti Kulturális Egyesület, Lengyel Magyar Klub és STO-LAT Nyíregyházi Lengyel-Magyar Baráti Társaság Egyesület

 

Német települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek 

 

1.        Bróthág László, Napkori Svábok Egyesülete

2.        Tircsi Gábor, Napkori Svábok Egyesülete

3.        Szeiler Jánosné, Napkori Svábok Egyesülete

4.        Szûcsné Pozsonyi Beáta, Napkori Svábok Egyesülete

5.        Schwegler Mihály, Napkori Svábok Egyesülete

 

Örmény települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek 

    1.        Malhazjan Vahan Kilikia, Kulturális Egyesület

2.        Dr. Malhazjan Armen, Örmény Kulturális és Információs Központ Egyesület

3.        Dr. Kiss Gabriella, Örmény Kulturális és Információs Központ Egyesület

 

Roma települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek 

  1.          Balogh Gyõzõ, Roma Polgárjogi Mozgalom B-A-Z Megyei Szervezete

 2.       Lakatos Ferenc, Fiatal Romák Országos Szövetsége

 3.       Balogh Artúr, Roma Munkaadók – Munkavállalók Szövetsége

 4.       Lakatos József, Fiatal Romák Országos Szövetsége

 5.       Teremi Rajmund, Nemzeti Roma Összefogás

 6.       Csorba Miklósné, Roma Polgárjogi Mozgalom B-A-Z Megyei Szervezete

 7.       Garda Anikó Zsuzsanna, Fiatal Romák Országos Szövetsége

 8.       Káté Tibor, Roma Munkaadók – Munkavállalók Szövetsége

 9.       Glonci László, Roma Munkaadók – Munkavállalók Szövetsége

10.     Makula Violetta, Fiatal Romák Országos Szövetsége

11.     Oláh Miklós, Nemzeti Roma Összefogás

12.     Buliska Lõrinc, Roma Polgárjogi Mozgalom B-A-Z Megyei Szervezete

13.     Marosi Zsolt Gyula, Roma Polgárjogi Mozgalom B-A-Z Megyei Szervezete

14.     Teremi László Sándorné, Roma Munkaadók – Munkavállalók Szövetsége

15.     Kiss Márió, Roma Munkaadók – Munkavállalók Szövetsége

16.     Tóth Edina, Fiatal Romák Országos Szövetsége

17.     Kóka György András, Roma Polgárjogi Mozgalom        B-A-Z Megyei Szervezete

 

Ruszin települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek 

1.            Varga András, Magyarországi Ruszinok/Rutének Országos Szövetsége

2.        Varga Márta, Magyarországi Ruszinok/Rutének Országos Szövetsége

3.        Bodnár István, Magyarországi Ruszinok/Rutének Országos Szövetsége

 

Szlovák települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek 

 1.       Dr. Hudák László, Nyírség Tirpák Kulturális Egyesület

2.        Szarka József, Nyírség Tirpák Kulturális Egyesület

3.        Vona István, Nyírség Tirpák Kulturális Egyesület

4.        Szarka Anita, Nyírség Tirpák Kulturális Egyesület

5.        Illés János, Nyírség Tirpák Kulturális Egyesület

 

Ukrán települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek 

1.            Koroly Olga, Magyarországi Ukrán Kulturális Egyesület

2.        Luncsenko Kornélia, Magyarországi Ukrán Kulturális Egyesület

3.        Szofilkanics Judit, Magyarországi Ukrán Kulturális Egyesület

4.        Rohály Valéria, Magyarországi Ukrán Kulturális Egyesület

5.        Sztankó Mária, Magyarországi Ukrán Kulturális Egyesület