Győzelem a döntő első meccsén - Előny a Cápáknál

Győzelem a döntő első meccsén - Előny a Cápáknál

Megkezdődött a döntő a férfi kosárlabda NB-I/B-ben. A Hübner Nyíregyháza BS a BKG Príma Akadémiát fogadta a párharc első mérkőzésén. S két együttes a Hepp Kupában szoros meccset vívott, és az első negyed most is az volt. A folytatásban viszont Ubilla vezérletével megléptek a Cápák, és bár a hajrában szépített a BKG, így is 47-40-re a mieink vezettek. 
A nagyszünet után sokáig állandósult a 7 pontos különbség, hazai hármasra Nagy válaszolt triplával, majd 60-58-nál két pontra zárkóztak a vendégek, így kevesebb mint két perccel a negyed vége előtt izgalmasan alakult a hajrá. Nagy újabb hármasával már a BKG vezetett, de Bazsó azonnal válaszolt távolról, így 63-61-el indult a záró felvonás. Itt három percig egyik csapat sem talált be, majd Ubilla egy hármassal megtörte a pontcsendet. Armaghani is kintről volt sikeres, így sokat nem változott a helyzet. 69-66-nál Kiss szerzett fontos labdát, majd ziccerével nőtt a különbség a játékrész felénél. Nagy Benedek és Mohácsi is triplát dobott, előbbi már 32 pontnál tartott. Egy labdaszerzés után Mokánszki zsákolt, majd újabb duplát szerzett, 79-71 volt az állás két perccel a vége előtt. A Cápák nem is engedték ki a győzelmet a kezükből, és nyerték a döntő első mérkőzését. Folytatás szerdán Szigetszentmiklóson. 

Hübner Nyíregyháza BS – BKG Príma Akadémia  89-78 (23-22, 24-18, 16-21, 26-17)

Nyíregyháza: Bazsó 12/6, Tóth 4, Mokánszki 21/3, Bus 8/3, Ubilla 25/12

Csere: Mohácsi 10/6, Kiss 8/6, Czinger, Szobi

Vezetőedző: Boris Majlkovic