Győzelem a Diósgyőr ellen - Élvonalbeli csapatot vert a Szpari

Mivel bajnoki nincs, felkészülési mérkőzést játszott a Nyíregyháza Spartacus. A csapat az élvonalbeli DVTK vendége volt.

DVTK - Nyíregyháza Spartacus FC 0-2 (0-0)

Diósgyőr: 1. félidő Malenica - Grgić, Milović, Živulić, Kalandadze - Márkvárt, Marin - Grozav, Suljić, Makrai - Dražić

2. félidő: Antal - Shestakov, Karan, Mrva, Marin - Csatári, Max - Cortés, Zsiga, Ivanovski - Vaněček

vezetőedző: Zoran Zekić

Nyíregyháza: Fejér (Fadgyas 64.) - Svedyuk (Herczku 64.), Fodor (Vasiljevic 64.), Jánvári (Kalocsai 64.), Papucsek (Szokol 46.), Galambos(Györgyi 64.), Szabó B.(Starosta 64.), Márkus (Farkas 54.), Paku (Végső 64.), Gresó (Hamed 31.(Kovács 71.)), Hornyák (Zamostny 46.)

vezetőedző: Gálhidi György

4. perc Egy jobb oldali akció végén Szabó B. lövése vágódott le egy hazai védőről.

8. perc Fejér védett nagyot Grozav 15 méteres lövésénél.

17. perc Grozav passza után Drazic lépett ki a jobb oldalon, lövése után elment a labda a kapu előtt.

20. perc Gresó 18 méteres lövését fogta a hazai kapus, majd egy perccel később ismét Gresó lőtt, ekkor egy védő blokkolt. A szöglet után Gresó harmadszor próbálkozott, de Malenica nagyot védett. Újabb sarokrúgás, ekkor Jánvári fejelt, hatalmas bravúrral hárított a DVTK kapusa.

26. perc Paku lépett oda Márkvártnak, sárgát kapott.

31. perc Grozav kapott jó indítást középen, de a kilépő Fejér mentett előle.

36. perc Hamed lőtt 22 méterről fölé.

37. perc Suljic indult el középen, de Papucsek jól helyezkedett, kiszorította a támadót, és így Fejér felvette a labdát.

38. perc Márkus kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek, mely nem hozott gólt.

52. perc Zamostny lövése Szabóról pattant a kapu mellé.

55. perc Mrva került lövőhelyzetbe, de blokkoltak a mieink.

64. perc Több csere a Szparinál, zömében fiatalok érkeztek.

66. perc GÓÓÓL! Vezet a Szpari, Hamed Yasin indult középen egy diósgyőri visszatett labdára, és higgadtan a kapuba lőtt, 0-1.

71. perc Hamed csúsztatott mellé egy szöglet után.

73. perc Kovács lőtt közelről, blokkolták a védők.

79. perc Vanecek ollózása kerülte el a kaput.

80. perc Zamostny sarokkal tett kapura egy labdát egy szöglet után,fogta Antal.

81. perc GÓÓÓL! Szép jobb oldali akció végén Zamostny Balázs kapta a labdát középen, és a kapuba lőtt, 0-2.

84. perc Zamostny lőtt mellé 16 méterről.

87. perc Vanecek fejelt mellé egy beadás után.

90. perc Ivanovski elrúgta a labdát, a játékvezető pedig kiállította.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari !

Gálhidi György vezetőedző: - Tetszett a mai játék, elégedett vagyok a fiúkkal. Voltak jó egyéni teljesítmények, több helyzetet dogloztunk ki, megérdemelten nyertünk.

Fotó: Szabó Krisztián