Gyereknap alkalmából a Bencs Villában várják a legkisebbeket a Móricz Zsigmond Színház színészei

Idén először a Bencs Villában szervez gyereknapi rendezvényt a Móricz Zsigmond Színház: 2023.  május 28-án, vasárnap 10.30 órától a Kukucs! című előadást láthatják az érdeklődők!

Pregitzer Fruzsina és Olajos Gábor forgatókönyve alapján magyar alkotók műveinek felhasználásával készült a: KUKUCS!

  • Rendező: Pregitzer Fruzsina
  • Játssza: Tar
  • Zene: OLAJOS GÁBOR Dániel
     

Kukucs? Mi is ez?

Kukucs! – kiáltok fel, ha megpillantok valamit, és azt érzem, kiáltanom kell.

Kukucs – mondom, ha azt szeretném: nézzen ide ez a gyermek, vagy bárki, mert valami fontosat mutatok…

Kukucs? A pillanatot elkapni – Ó, Faust…! – a varázslatot megfejteni, benne lenni, átváltozni…

És folytathatnám még sokáig, mit is jelent ez a kifejezés…

„Mi – Olajos Gábor és jómagam, Pregitzer Fruzsina – azt szeretnénk, hogy a legkisebbek, sok klasszikus alkotó segítségével lássanak csodát, varázslatot, és szeressenek minél inkább játszani rímekkel, dalokkal, mesékkel, és mindenekelőtt egymással.

Ebben Tar Dániel vezeti majd személyesen társait, legifjabb nézőinket ezen az úton. Nem titkolt vágyunk, hogy így a lehető legkorábban, legszemélyesebben szerettessük meg a színházat a gyermekekkel, hogy később „dörzsölt”, tapasztalt nézőkként láthassuk őket viszont.”

Pregitzer Fruzsina, aki Jászai Mari-díja mellett 2022-ben Magyarország Érdemes Művésze díjban is részesült, Alszanak a halak? című különleges produkciója után most kisgyermekeknek rendez játékos, de minden bizonnyal fontos és maradandó élményt jelentő színházi előadást.

 

A program időpontja: 2023. május 28. (vasárnap) 10.30, Bencs Villa

Jegyek elérhetőek: https://moriczszinhaz.jegy.hu/program/gyereknapi-kukucs-eloadas-a-bencs-villaban-148077/983585