Gasztrofesztivál Sóstón – IV. alkalommal tartották meg a Barkács-Bogrács Főzőversenyt

Gasztrofesztivál Sóstón – IV. alkalommal tartották meg a Barkács-Bogrács  Főzőversenyt
Fotó: Szarka Lajos

IV. alkalommal tartotta meg a Barkács-Bogrács Amatőr Főzőversenyt Sóstón a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. A versenyt idén önálló rendezvényként szervezték meg. 12 csapat indult különleges, bográcsban készíthető ételekkel, amelyek az érdeklődők kóstolójeggyel ízlelhettek meg.

Az idei volt a negyedik Barkács-Bogrács  Amatőr Főzőverseny, amelyet Sóstón szervezett meg a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. Bográcsban készíthető ételeket főztek a csapatok, voltak egyszerűbb pörköltök, de akadtak egyedi hozzávalót tartalmazó finomságok is.

A Hübner-H Kft. szinte az összes városi rendezvényen, versenyen részt vesz. A már összeszokott csapat szívesen indult a sóstói amatőr főzőversenyen is.

További képekért kattintson a fotóra!

Fotók: Szarka Lajos

A 12 csapat között voltak nagy cégek, egyesületek, de még az egyik fogászati csapat is indult a megmérettetésen. Az ételek elkészülte után jött a zsűrizés, mind a 12 csapat sátrát végigjárta a kóstolóbizottság, majd kihirdették az eredményeket. A zsűrinek nem volt egyszerű dolga.

Ezzel még nem ért véget a Sóstói rendezvények sora, augusztus elején újra megtartják a nagy sikerű SóstóSerfesztet.

Kapcsolódó galéria

Barkács-bogrács Főzőverseny 2019