Fucsovics Márton megnyerte a pozsonyi tenisztornát

Két évvel azután, hogy a nyíregyházi Marso-Bige-kupa honi első osztályú verseny fináléjában találkozott vele, vasárnap a pozsonyi ATP-challengerverseny finálájában is Marozsán Fábiánnal (192. a világranglistán) hozta össze a sors Fucsovics Mártont (109.). Színmagyar döntőt játszottak tehát a szlovák fővárosban, ahol Marcinak – a nyíregyházi meccsel ellentétben – most nem kellett döntő szett a győzelemhez – három brékkel, sima két játszmában, 78 perc alatt nyert.
Marci ezzel visszakapaszkodik a top százba, és hétfőtől várhatóan a 97. helyen jegyzik az ATP-rangsorban.
Fucsovics Mártonnak ez volt karrierje 13. challenger-döntője, és az ötödik, amit megnyert. Legutóbb 2017-ben az angliai Ilkley-ben diadalmaskodott, annak a sikerének köszönhetően kapott szabadkártyát Wimbledonra, ahonnan azóta sem hiányzott. Azt megelőzően Vicenzában (2017), Andriában és Anningban (mindkettő 2013) nyert challengerversenyt. Tornát pedig legutóbb 2018-ben Genfben. ahol ATP-250-es viadalon végzett az élen.

PEUGEOT SLOVAK OPEN ATP-CHALLENGERVERSENY, POZSONY (67 960 euró, kemény pálya)
Férfi egyes
Döntő: Fucsovics Márton (magyar, 2.)–Marozsán Fábián (magyar) 6:2, 6:4