A Diósgyőr nyerte a rangadót
Fotó: Dankó László

Legyen szö bármilyen osztályról, bajnoki vagy edzőmeccsről, a Diósgyőr-Nyíregyháza meccs mindig különleges a csapatok számára.

DVTK - Nyíregyháza Spartacus 2-0 (2-0)

DVTK Stadion 7340 néző

Jv: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)

Diósgyőr: Danilović - Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros(Farkas 82.) - Bertus(Koman 70.), Cseke, Bényei(Illés 89.) - Gera(Papp 89.), Eppel(Szőke 70.), Lukács.

vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Gengeliczki, Baki, Deutsch - Sigér(Csősz 53), Márkus - Pekár(Pantovic 70.), Pataki(Artner 82.), Gresó(Szerető 70) - Kovács Á.(Myke 82.)

vezetőedző: Huszák Géza

Mindkét oldalon készültek a szurkolók, több mint 7000 jegyet adtak el a találkozóra. A hazaiakat debreceni ultrák is segítették, Nyíregyházáról külön busszal és autókkal jöttek a drukkerek. Novák Csanád sérüléssel bajlódik, a bemelegítés után nem tudta vállalni a játékot. Kovács Ádám kezdett.

1. perc A Szpari kezdte a rangadót.

4. perc Bertus szöglete után Fejér ütötte ki a labdát.

7. perc Gera beadása Gengeliczki sarkáról pattant a kapu fölé. A szögletet lehúzta Fejér.

13. perc Pekár indult meg ígéretesen a jobb oldalon, de hosszan tolta meg a cselnél a labdát.

16. perc Vezet a DVTK. Egy bal oldali támadás végén Lukács passzolt középre, Eppel átlépte a labdát, Gera érkezett, és a kapuba passzolt, 1-0.

23. perc Egy szabadrúgás után Márkus elé került a labda, de nem találta el jól a labdát.

24. perc Eppel került nagy helyzetbe a kaputól 10 méterre, csel után lőtt, Fejér bravúrral védett.

28. perc Gresó indította Patakit, de Danilovic kivetődve megfogta a labdát.

29. perc Csirmaz bombázott mellé egy kipattanó után 20 méterről.

33. perc Csirmaz és Gresó kakaskodtak, mindketten sárga lapot kaptak.

35. perc Pekár lövését blokkolták. A kontra után Sigér szabálytalankodott, sárga lap.

38. perc Megduplázta előnyét a hazai csapat. Csirmaz átadása után Bényei érkezett középen, kapura lőtt, Fejér úgy tűnt megfogja a labdát, de átcsúszott a kezei között. 2-0

44. perc Cseke buktatta Kovácsot, sárga lap.

Vége az első félidőnek, vezet a Diósgyőr.

47. perc Szépíthetett volna a Szpari, egy eladott labdára Kovács csapott le, Patakihoz passzolt, aki centikkel lőtt fölé.

48. perc 7340 a hivatalos nézőszám.

50. perc Gresó veszélyes beadására Pekár érkezett, de kifejelték előle a labdát.

53. perc Gresót rántották le a 16-oson belül, nyúlt a meze, de a játékvezető nem adott büntetőt.

56. perc Pataki került helyzetbe, fölé lőtt, de lest is jelzett az asszisztens.

59. perc Bertus lopta a távolságot, majd 19 méterről mellé lőtt.

62. perc Pataki indult egy szép csel után, végül az utolsó védő állította meg.

67. perc Egy ívelés után Bertus lőtt balról, Fejér védett nagyot. Újabb beadás, Fejér kiütötte  labdát, majd szabálytalankodtak vele szemben, mehetett tovább, végül szögletre mentettek a védők.

72. perc Csősz kapott sárga lapot.

73. perc Kapufa! Pataki passza után Pantovic lőtt, a labda megpattant, majd a felső lécről vágódott ki.

78. perc Szokol zárkózott fel egy támadáshoz, 20 méterről lőtt, Danilovic védett.

87. perc Előbb Fejér védett nagyot lábbal Gera lövésénél, majd a kontra végén Pantovic indult, a 16-osnál állította meg Farkas.

88. perc Kapufa! Koman bombája vágódott vissza a felső lécről.

90. perc Három perc a hosszabbítás.

Vége a mérkőzésnek, a Diósgyőr nyerte a rangadót.

Kuznyecov Szergej: - Nagyon örülök annak, hogy sikerült nyerni. Köszönön a szurkolóknak, hogy ilyen szép számban eljöttek. Köszönöm a fiúknak is a munkát. Szerettem volna ha a második félidőben is jobban irányítjuk a játékot, de érződött, hogy egy hét alatt ez már a harmadik meccsünk volt. Az elmúlt mérkőzéseken nem kaptunk gólt, amikor ide kerültem, ez volt az első feladat, hogy a védelmet rendbe tegyük, ez úgy tűnik sikerült.

Huszák Géza: - Tudtuk, hogy különleges mérkőzés lesz, amit a nézőszám is igazolt. Az első gólnál a labdavesztésünkből kontrázott az ellenfél , a másodiknál pedig mi rúghattunk szabadrúgást, kihasználta hibáinkat a hazai csapat. A második félidő elején gyorsan visszajöhettünk volna a meccsbe, és volt több lehetőségünk is, de reálisan látva a Diósgyőr közelebb állt a győzelemhez. Nehezítette a helyzetünket, hogy sajnos Novák Csanád, a legjobb formában lévő támadónk a bemelegítésnél jelezte, hogy érzi a héten elszenvedett húzódását, az ő elvesztése komoly hátrányt jelentett. A futballt gólra játsszák, azt pedig ma csak a hazaiak szereztek.