Fucsovics Márton a negyeddöntőben - Bravúr Rubljov ellen

Fucsovics Márton a negyeddöntőben - Bravúr Rubljov ellen

Ami eddig nem sikerült idén, most igen! Wimbledonban Fucsovics Márton legyőzte Andrej Rubljovot, és pályafutása során először negyeddöntős Grand Slam-tornán!

Az első szettet hozta Marci, majd a másodikban az orosz egyenlített, sőt, a harmadik megnyerésével fordított is. Ettől kezdve viszont a nyíregyházi teniszező kilenc gémet nyert egymás után, így végül öt játszmában győzött. Magyar teniszező utoljára 40 éve jutott ilyen messzire Grand-Slam tornán. Marci következő ellenfele a világelső Novak Djokovic lesz szerdán. 

ANGOL NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG, WIMBLEDON (35 020 000 angol font, fű)
Férfi egyes
Nyolcaddöntő: Fucsovics Márton (magyar)–Andrej Rubljov (orosz, 5.) 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3