Fucsovics döntő Szófiában - az orosz Medvedev ellen játszott a nyíregyházi teniszező

Fucsovics döntő Szófiában - az orosz Medvedev ellen játszott a nyíregyházi teniszező

 Pályafutása második ATP-250-es döntőjét vívta Fucsovics Márton (47. a világranglistán), akinek szófiai ellenfele az elődöntőben a francia Gaël Monfilst legyőző orosz Daniil Medvedev volt.
A nyíregyházi teniszező eddig kétszer játszott Medvedevvel. 2016-ban, a szlovéniai Portorozban, az ATP-challengertorna negyeddöntőjében (6:3, 6:2) és tavaly, a monte-carlói ATP-1000-es verseny első fordulójában (6:7, 6:2, 7:5) is az orosz játékos nyert. Ezúttal is Medvedev nyerte az első játszmát, a folytatás pedig izgalmasan alakult. Marci ugyan elveszítette adogató játékát, de a következő játékokban többször is brékesélye volt. Nem sikerült ezekkel élni, sőt az orosz játékos a végén ismét elvette Fucsovics adogató játékát, és első meccslabdáját értékesítve győzött. Marci hétfőtől így is előre lép a világranglistán a 38. helyre.

ATP-250 Döntő Szófia
Daniil Medvedev – Fucsovics Márton 6-4, 6-3

Dankó László