Fontos közlemény! - Rágalmazás az álhír oldalon megjelent információ

Fontos közlemény! - Rágalmazás az álhír oldalon megjelent információ
Fontos közlemény! - Rágalmazás az álhír oldalon megjelent információ

Sajnálatos fagyhalál történt a belvárosban december 1-jén.

Ennek kapcsán egy álhíroldalon rágalmazták és rossz hírét keltették a nyíregyházi Közterület-felügyelet munkatársainak. A felügyelet vezetője szerint ez több mint felháborító, hiszen ők azok, akik óvják a segítségre szoruló embereket, teával, takaróval látják el, mellette maradnak amíg a krízis szolgálat megérkezik és mentőt hívnak, ha arra szükség van.

November 30-án és december 1-jén a Közterület-felügyelet munkatársai nem voltak szolgálatban, de a belvárosban lévő térfigyelő kamerák felvételei alapján rekonstruálhatók az események. A rágalmazás, és rossz hír keltése miatt pedig feljelentést tesznek.

Az érintett álhírt terjesztő blogoldal nem sajtótermék. Az oldalnak nincs impresszuma, így nem megállapítható, hogy ki készíti a tartalmait.

 

Nyíregyháza MJV Sajtószolgálata